Kolekciou ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z aktuálneho ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča, ktoré prešli výberom z viac ako 1100 prihlásených titulov. To najlepšie z krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti.
Best Animated Short: Bodkovaný chlapec / Polka-dot boy
(France, 2020, 8´, r. Sarina Nihe)
Animated Short Special Mention: Sen / KKUM
(South Korea, 2020, 9´, r. Kangmin Kim)
Best Student Animated Short
Nahý / Naked
(Russia, 2019, 15´,r. Kirill Khachaturov)
Student Animated Short Special Mention:
Jeden, dva, tri kilometre / Ten, twenty, thirty, forty, fifty miles a day
(Belgium, 2020,11´, r. Mathieu Georis)
Best Animated Music Video:
Prezident Lourajder – Osud
Matej Mihályi
(Slovakia, 2021, 3´, r. Matej Mihályi
Music Video Special Mention:
Devours – Garnet Graves
Flavourcel
(Canada, 2019, 4´, r. Flavourcel)
Best Slovak Animated Short:
Azyl / Sanctuary
Eva Matejovičová
(Czech republic, 2021, 4´, r. Eva Matejovičová)
Slovak Animated Short Special Mention:
Domov, sladký domov / Home Sweet Home
(Slovakia, 2020, 1´, r. David Štumpf)
Best Animated Short for Children:
MŇAMI HAMI… / Om Nom Nom…
Minato Matsuda, Haruna Ueno, Tomoko Taiga
(Japonsko, 2019, 5´, r. Minato Matsuda, Haruna Ueno, Tomoko Taiga)
Kolekciou ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z aktuálneho ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča, ktoré prešli výberom z viac ako 1100 prihlásených titulov. To najlepšie z krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti.
Best Animated Short: Bodkovaný chlapec / Polka-dot boy
(France, 2020, 8´, r. Sarina Nihe)
Animated Short Special Mention: Sen / KKUM
(South Korea, 2020, 9´, r. Kangmin Kim)
Best Student Animated Short
Nahý / Naked
(Russia, 2019, 15´,r. Kirill Khachaturov)
Student Animated Short Special Mention:
Jeden, dva, tri kilometre / Ten, twenty, thirty, forty, fifty miles a day
(Belgium, 2020,11´, r. Mathieu Georis)
Best Animated Music Video:
Prezident Lourajder – Osud
Matej Mihályi
(Slovakia, 2021, 3´, r. Matej Mihályi
Music Video Special Mention:
Devours – Garnet Graves
Flavourcel
(Canada, 2019, 4´, r. Flavourcel)
Best Slovak Animated Short:
Azyl / Sanctuary
Eva Matejovičová
(Czech republic, 2021, 4´, r. Eva Matejovičová)
Slovak Animated Short Special Mention:
Domov, sladký domov / Home Sweet Home
(Slovakia, 2020, 1´, r. David Štumpf)
Best Animated Short for Children:
MŇAMI HAMI… / Om Nom Nom…
Minato Matsuda, Haruna Ueno, Tomoko Taiga
(Japonsko, 2019, 5´, r. Minato Matsuda, Haruna Ueno, Tomoko Taiga)