DIVADLO NORMÁLKA: VÝLET

vylett

Hoci predchádzajúce vety znejú trochu dramaticky netreba sa ničoho obávať. Vážna a zamyslenia hodná problematika, ktorú táto hra rozoberá nie je až taká tragická aby sme sa na nej nemohli zasmiať, alebo aspoň pousmiať. Ak by sa predsa len našiel niekto, kto by sa smiať odmietal, nech ho teda k lepšej nálade privedie hudobná produkcia účinkujúcich, ktorí sa sem tam zmenia z výletníkov na muzikantov.
A kam sa vlastne ide? No ide sa vraj k vode. Konkrétne k Slnečným jazerám pri Senci. Mladý manželský pár podľahne lákavej ponuke z letáku, ktorý ich pozýva na výlet za neuveriteľných 99,- Sk. Keďže on zarába málo a ona je nezamestnaná, javí sa im to ako skromná náhrada dovolenky, ktorú si nemôžu dovoliť. Výlet však postupne naberá celkom iný charakter aký očakávali.

Scénár a réžia: Miroslav Ďuriš

Osoby a obsadenie:

Rozprávač – Ladislav Sekerka, Juraj Minárik – Peter Hlavnička, Vierka Mináriková – Monika Gurínová, Pani Anna Repová – Andrea Makišová, Pán František Repa – Rudolf Kochajda, Babička / Chovateľka – Lucia Petreková, Mladý muž – Ján Ježík, Ondrej Odokienko, Lucia Benešová, Milan Minárik, Šofér Jano / Predajca Ján – Miroslav Ďuriš,Kulisár I / Predajca Róbert / Tiger – Pavol Kvasnica, Kulisár II / Predajca Peter / Chovateľ – Pavol Karell